דבק רפואי

 

שימושים של דבק רפואי

חברת GES מתמחה בטכנולוגיות של הדבקה ואטימה. החברה מייבאת לישראל ומשווקת מוצרים של מיטב היצרנים ברחבי העולם. צוות הדבקים בחברה מביא עמו ניסיון משמעותי רב שנים, הכשרה מקצועית ויחסי אנוש טובים. החברה דוגלת בעבודה בשיתוף פעולה יחד עם היצרנים והלקוחות לטובת איתור הפתרון הנכון והיעיל ביותר בעבור כל פרויקט.

מהו דבק רפואי?

דבקים פולימרים משמשים לשימוש רפואי חיצוני. הם מצליחים להחליף בהצלחה את השימוש במחטים וסיכות. בעזרת דבק רפואי ניתן לסגור היום חתכים אותם בעבר היה צורך לתפור. המעבר לשימוש בדבק מצליח לחסוך זמן, להביא לתוצאות טובות ולהקל משמעותית על המטופל. הדבקה של חתך בעזרת דבק רפואי כרוכה בכאב מינימלי אל מול תפירת החתך.

על הדבק הרפואי להיות לא רעיל, גמיש במידה מספקת, לא שביר, חזק, עמיד במים, בעל כושר מתיחה, נוח לשימוש ואחסון ומאפשר שימוש סטרילי למניעת העברה של זיהומים בין החולים.

מתי נעשה שימוש ראשוני בדבק רפואי?

השימוש הראשוני הידוע בדבק רפואי היה במלחמת וייטנאם. דבק רפואי שימוש לסגירת פצעים בשטח על ידי חיל הרפואה האמריקאי. ההדבקה התבצעה על מנת לקצר את זמן הטיפול ומשך ההחלמה, בכדי לאפשר ללוחמים לחזור במהירות האפשרית אל שדה הקרב. במהלך המלחמה, לא אחת, דבק רפואי הצליח לעצור את הדימום וכך גם להציל חיים.

פיתוח של דבקים רפואיים נועד לתת מענה במקרים בהם יש צורך בעצירה מהירה של אבדן דם. השימוש בדבק אינו מחליף את הצורך בתפרים ומהדקים בכל המקרים, הוא מתאים רק לסוג מסוים של חתכים.

קיימים היום כמה סוגים של דבקים רפואיים. ההבדלים בין סוגי הדבקים באים לידי ביטוי במכניזם, בשימושים הרפואיים ובעלויות. ישנם דבקים בהם נעשה רק שימוש קוסמטי להדבקת חתכים בעור בעוד אחרים משמשים גם לסגירת חתכים של ניתוחים.

הכול מסכימים כי דבק רפואי ישולב בעתיד בענף הרפואה בתדירות גבוהה יותר. ככל שהדבקים הופכים יעילים יותר ומביאים עמם אספקטים נוגדי זיהום, כך התוצאות הקוסמטיות תהיינה טובות יותר. דבק רפואי אידאלי לשימוש במקרים של ילדים שחוששים מהטיפול. חברת GES מספקת פתרונות לענף הרפואה והתעשייה בתחום הדבקים.

לפרטים נוספים על שירותי החברה 

 צרו קשר

  

;